Uluslararası Ticaret

Firmamız susam başta olmak üzere, tüm bakliyat ve meyve sebze ürünlerinin uluslararası ticaretini yapmaktadır. 

Susam tedariğini Ethiopia, Nijerya, Uganda, Burkina Faso, Chad, Tanzanya, Mozambik, Pakistan, Hindistan, Guinea, Gambia, Brezilya gibi ülkelerde bulunan kendi ofislerimiz veya iş ortaklarımız ile işbirliği içerisinde gerçekleştiriyoruz.

İsrail, Çin, Türkiye, Yunanistan, Japonya, Misir, Lübnan, Ürdün, Suudi Arabistan, Polonya şu an itibarı ile satışımızın yoğun olduğu ülkeler olmakla birlikte diğer tüm ülkelere de ürün satıyoruz. 


Soğuk Hava Deposu İşletmceliği ve Ticareti

Uluslararası ticaret yanında Mersin’de limana yakında pozisyondaki profesyonel tesisimizde yaş sebze meyve ürünleri depolama ve işleme faaliyetleri yürütmekteyiz. 

Tesisimiz 17 odadan oluşmaktadır ve toplam 6.500 m3 depolama kapasitesine sahiptir. Tesiste ürünler son teknoloji “Kontrollü Atmosfer” yöntemi ile muhafaza edilmekte, ortam sensörleri aracılığı ile hava kalitesi ve ürünlerin tazeliği sürekli izlenmekte ve otomatik olarak ortam havası düzenlemesi yapılmaktadır. 

Tesisimizde hem kendi ürünlerimizi hem de müşterilerimizin ürünlerini depolamakta ve ticaretini yapmaktayız. Narenciye, nar ve muz gibi gibi bölgeye has ürünler yanında tüm yaş sebze meyve ürünleri depolama, işleme ve ticaretini yapabilmekteyiz.



Sertifikasyon

Talep olması durumunda geleneksel ürünler yanında organik ürün ticareti de yapabiliyoruz. Bu amaçla firmamız organik ürün sertifikasyonu konusunda en güvenilir firmalardan birisi olan CERES tarafından periyodik olarak denetlenmektedir ve “Organik Ürün Ticaret Sertifikaları”na sahiptir.  

Avrupa Birliği’nde organik ürün ticareti için “CERES Organic Standard 

EU Equivalent Standard for third countries” ve Amerika’da organik ürün ticareti için “USDA organic regulations, 7 CFR part 205 (NOP)” sertifikalarına sahibiz.


Akdeniz Fora Cert CO-305146 EU

Akdeni Fora Cert CO-305147 NOP